Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği İlkbahar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
16 Mart - 18 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
Bursa, Türkiye
KONGRE YERİ
Almira Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.tkrcdilkbahar2018.org
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu geleneksel İlkbahar Sempozyumu’nu 16-18 Mart 2018 tarihlerinde Bursa’da düzenleme kararı almıştır.

Sempozyum Başkanı Prof. Tuncay Yılmazlar ve Sempozyum Sekreteri Doç. Dr. Ersin Öztürk’ün önerdiği “Kolorektal Cerrahide Zor Olgular ve Çözüm Önerileri” temalı bu toplantıda önce ’zor olgu’nun ne olduğunu tanımlayacağız, sonra da alınması gereken zor kararları ve bu kararları nasıl doğru uygulamamız gerektiğini tartışacağız. Michael Polanyi adlı araştırıcı “İnsan ifade edebildiğinden daha fazlasını bilmektedir” demiştir: yaratıcı düşünce ve uygulamanın sezgilerle birleşerek hasta yararına dönüştürülmeye çalışıldığı bir bilimsel alandır zor cerrahi hastalıklar: karmaşıktır, sonuç öngörülemez, her zaman yapılan istenen sonucu vermez ve varolan standart bilgiler çoğu zaman yeterli olmaz.

Çok değerli Bursa ekibi bu sempozyum için özellikli bir bilimsel program hazırlamıştır. Kolorektal cerrahinin hepimizi ilgilendiren bu özgün konusunda seçilmiş olgu örnekleriyle zenginleştirilmiş bir içerik bizleri beklemektedir…

Derneğimizin bu önemli toplantısına katılımınızı içtenlikle diler, yönetim kurulu ve düzenleme kurulu olarak sizleri Bursa’da ağırlamaktan büyük bir onur duyacağımızı belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Selman Sökmen
TKRCD Başkanı

Değerli meslektaşlarım,

Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, ulusal kongrenin olmadığı yıllarda ilkbahar ve sonbaharda birer sempozyum yapma geleneğini sürdürmektedir. Bu düşünceyle 2018 İlkbahar Sempozyumu 16- 18 Mart 2018 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecektir.

Bu sempozyumda kolorektal cerrahinin gerçekten zor olgularını tartışmaya, problem odaklı ancak bütünlükçü yanıtlar üreten, deneyimli konuşmacıların ve siz değerli katılımcıların katkısıyla gerçekleşeceğini ümit ettiğimiz bir program yaptık. Sempozyumun adına da “Kolorektal Cerrahide Zor Olgular ve Çözümleri” başlığını verdik. Umarım zor olguların interaktif tartışması, deneyimler eşliğinde tüm meslektaşlarımıza katkı sağlar ve geniş alanda ufuklarını açar.

16- 18 Mart 2018 tarihlerini bize ayırmanızı diler, şahsım ve yönetim kurulu adına en içten saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Tuncay Yılmazlar
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin