Sağlık Bilimleri Üniversitesi İç Hastalıkları Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Haziran - 30 Haziran 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
WOW Istanbul Hotels and Convention Center

KONGRE WEB SİTESİ
www.sbuichastaliklarikongresi.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

15 Nisan 2015 tarihinde kurulan ''Sağlık Bilimleri Üniversitesi'' , Sağlık Bakanlığı'na bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) adı altında toplanmıştır. 1903 tarihinde açılmış olan ve Sultan II. Abdülhamit tarafından ilk modern tıp mektebi olarak planlanan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane binası 113 yıl sonra tekrar tıp eğitimi hizmetini vermeye başlamıştır.

Ülkemiz genelinde SBÜ bağlı 58 SUAM, 30 tane iç hastalıkları eğitim kliniği mevcuttur.

Bu Eğitim Kliniklerinde 150’ye yakın Eğitim Görevlisi ve 740 civarında araştırma görevlisi (Uzmanlık öğrencisi ) görev yapmaktadır. Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarını ve kıymetli akademisyenlerini barındıran bu çatının altında SBÜ Tıp fakültesi iç hastalıkları anabilim dalı olarak ülkemiz tıbbına katkı sağlamayı ve İç Hastalıkları bilim dalını geliştirmeyi misyon edinen bizler 27-30 Haziran 2018 tarihleri arasında WOW İstanbul Hotels & Convention Center’da 1. SBÜ İç Hastalıkları Kongresi’ni düzenlemeye karar verdik.

İç Hastalıkları, içinde barındırdığı çok sayıda yan dal uzmanlık branşlarının koordinasyonunu sağlayan ve de genellikle kronik hastalıkların yönetimini üstlenen geniş yelpazeli bir uzmanlık alanıdır. Bu nedenle İç Hastalıkları, bir ya da daha fazla karmaşık, akut veya kronik hastalığa sahip erişkinlerin hem hastane hem de toplumdaki bakımından sorumlu olan ana tıbbi disiplin olarak öngörülür. Bu bağlamda çoklu kronik hastalık yönetiminde İç Hastalıkları uzmanı, lider görevi görür. Bu kadar kritik bir rolü üstlenen İç Hastalıkları uzmanının, bu yükümlülüğünün doğası gereği kendini her zaman yeni bilgilerle donatması, mevcut bilgilerini güncellemesi ve edindiği yeni bilgi ve becerileri misyonuna entegre etmesi önem arz etmektedir.

Bu vizyondan hareketle düzenlediğimiz kongremizde İç Hastalıkları ile ilgili güncel gelişmeler ülkemizin çeşitli üniversite ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin çeşitli eğitim ve araştırma hastanelerindeki yetkin akademisyenlerce ele alınacaktır. Temel hedefimiz konferans, panel, uydu sempozyumlarının yanı sıra, zor vakaların yönetimi konusunda uzman hekimlerce tartışılıp deneyimlerinin paylaşılacağı oturumlar düzenlemektir. Ayrıca yenilikçi bir yaklaşımla alanında ilk defa düzenlenecek kurslarla İç Hastalıkları Uzmanının günlük pratiğine yeni bir soluk ve perspektif getirmek olacaktır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapacağımız ve İstanbul’da düzenlenecek ilk İç Hastalıkları kongresi olması nedeni ile 1. SBÜ İç Hastalıkları Kongresinin sizleri de bizler kadar heyecanlandıracağı inancıyla hepinizi İstanbul'da misafir etmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

Saygılarımızla

Abdulbaki Kumbasar
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin