9. Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
03 Mayıs - 06 Mayıs 2018

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE YERİ
Sheraton Grand Adana

KONGRE WEB SİTESİ
www.peduro2018.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

Dokuzuncu Ulusal Pediatrik Üroloji Kongresi 3-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek. Kongrenin hem bilimsel hem de sosyal açıdan siz katılımcılar için en iyi şekilde olması için Pediatrik Üroloji Derneği ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı ve Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı çok yakın iş birliği içinde çalışmakta.

Çok değerli katılımcılar, ekonomik sıkıntı içinde olan meslektaşlarımızın kongrelere katılmak için ne kadar zorlandığının farkındayız. Kongremiz Adana'nın en iyi otelinde (Sheraton Grand Adana) yapılacak olmasına rağmen, maliyet tutarları -konaklama dahil- olabilecek en düşük düzeyde ve yine Türk Lirası olarak belirlendi. Kongre otelinde konaklayamayacak olan katılımcılarımız ise belli bir günlük katılım ücreti ile kayıt yaptırabilecek ve otel olanaklarından yararlanabilecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, uzmanlık öğrencisi ve hemşirelerimizin kayıt/konaklama ücretlerinde doğrudan derneğimiz bütçesinden karşılanacak bir indirim yapılmıştır.

Kongrenin ilk günü yine kursumuz var. Kurs konusu, hipospadias, epispadias, penoskrotal anomali/patoloji ve cinsiyet gelişim bozukluğu onarımı gibi konularda çok önemli yeri olan, “Çocuk ürolojisinde cilt rekonstrüksiyonu teknikleri”. Kongre katılımcılarına kursun teorik kısmı ücretsiz, uygulamalı kısım ise belli bir katılımcı sayısı ile sınırlı ve ücretli olacak. Birçoğumuz bu alanda uğraşıyor olsak da işin uzmanlarından doyurucu bilgiler almak başka olsa gerek.

Kongrenin bilimsel programını belirlerken, daha önceki kongrelerimizin bilimsel programları ile devamlığın yanı sıra, genç uzmanlarımızın ve uzmanlık öğrencilerimizin eğitiminde önemli katkısı olacağını düşündüğümüz konu başlıklarına ağırlık verdik. Bu konular panel ya da konferans şeklinde, alanında en yetkin kişiler tarafından sizlere aktarılacak. Son yıllarda uyguladığımız gibi, vazgeçilmez çalışma arkadaşlarımız olan çocuk nefrologları bu oturumlarda Çocuk Nefroloji Derneği'nin öncülüğünde bizimle birlikte olacak. Çocuk Nefroloji Derneği ve Pediatrik Üroloji Derneğinin ortak çalışma iradeleri gelecekte daha da güçlenerek devam edecek, verimli ve doyurucu bilimsel etkinliklerle öncülük edecektir.

Kongremizle eş zamanlı gerçekleştirilecek Pediatrik Üroloji Hemşirelik Sempozyumunda her zaman beraber çalıştığımız değerli hemşirelerimiz ile birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Kongremiz ve kursumuz her zaman olduğu gibi Türk Tabipleri Birliği ve UEMS–EBU tarafından da kredilendirilecek.

Değerli meslektaşlarımız, daha önce Adana'da düzenlenen kongrelerin ardından hep yıllarca güzel anılar anlatılmıştır. Bu kongrenin de gerek bilimsel gerekse sosyal açıdan ("Adana'nın Sırlarına Yolculuk" adlı Tarihi Adana Gezisi, Kebap Gecesi...) Adana'nın güzelliklerini unutamayacağınız bir etkinlik olması için büyük bir mutluluk ve onurla hazırlanmaktayız.

Hepinize saygı ve sevgilerimizle.

Prof. Dr. Ünal ZORLUDEMİR
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Haluk EMİR
Pediatrik Üroloji Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin