5. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu-UEBS

KONGRE TARİHİ
12 Ekim - 13 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Mardin, Türkiye
KONGRE YERİ
Erdoba Elegance Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.klimik.org.tr
DAVET
Sayın Meslektaşlarımız,

Aşıyla önlenebilir hastalıklar ülkemizde ve dünyada çeşitli boyutlarıyla sorun olmaya devam etmektedir. Bağışıklama çocukluk yaş grubunda görülen hastalıklarda önemli başarılar sağlamış, bebek ölüm hızlarının düşmesini, çocuk felci, çiçek gibi bazı hastalıkların tümüyle ortadan kaldırılmasını sağlamıştır.

Erişkin yaş grubunda sık görülen, ölümlere, işgücü kaybına neden olan bulaşıcı hastalıkların bir kısmı da aşıyla önlenebilmekle birlikte erişkin yaş grubunda bağışıklama henüz istenilen düzeyde ilgi görmemekte, hekimlik pratiği içinde çok özel ve sınırlı durumlarda başvurulan bir yöntem olma özelliğini sürdürmektedir.

Erişkin bağışıklaması konusuna dikkat çekmek ve bu konuda çalışmalar yapmak üzere Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği‘nin konuyla ilgilenen üyelerinin katılımıyla Erişkin Bağışıklaması Çalışma Grubu (EBÇG) kurulmuştur. EBÇG ilk olağan genel kurulunu XVI. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi (13-17 Mart 2013, Antalya) sırasında gerçekleştirerek yürütme kurulunu seçmiş ve çalışmalarını başlatmıştır. EBÇG, ilk etkinlik olarak erişkin bağışıklamasına dikkat çekmek üzere 18-19 Ocak 2014 tarihlerinde Eskişehir’de 130 katılımcıyla, 1. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS I)’nu düzenlemiştir. UEBS I’in gördüğü yoğun ilginin ardından benzer bilimsel içerikteki 2. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS II) 6-7 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiş ve bu toplantıya da 85 meslektaşımız kabul edilmiştir. 3. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS III) 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilmiş ve bu toplantıya da 95 meslektaşımız kabul edilmiştir. 4. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS IV) 2-3 Haziran 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiş ve bu toplantıya da 135 meslektaşımız kabul edilmiştir. Siz değerli üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumlarının beşincisi 12-13 Ekim 2018 tarihlerinde Erdoba Elegance Otel Mardin’de düzenlenecektir.

Bu toplantıda, konu ile ilişkili paydaşların ve derneklerin de katılımıyla ülkemizde erişkin bağışıklamasında bulunduğumuz nokta ile ulaşmak istediğimiz hedef arasındaki yol haritası tanımlanmaya çalışılacaktır.

Erişkin bağışıklaması konusuna ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı, ülkemizde yapılmakta olan çalışmalarla ilgili bilgi ve deneyimlerimizi ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara yönelik önerileri de paylaşmak ümidiyle UEBS V’e bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Doç. Dr. Ali ACAR
Simpozyum Genel Sekreteri
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Prof. Dr. Esin ŞENOL
Simpozyum ve EBÇG Başkanı
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzm. Dr. Yeşim YILDIZ
Simpozyum Genel Sekreteri
Mardin Devlet Hastanesi

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin