16. Ulusal Sinirbilim Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 23 Mayıs 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
İTÜ Ayazağa Kampüsü

KONGRE WEB SİTESİ
www.bad.org.tr/usk16
DAVET
Değerli Sinirbilimciler,

16. Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK), Beyin Araştırmaları Derneği’nin (BAD) desteği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 20 – 23 Mayıs 2018 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.

TÜBA üyesi sinirbilimcilerin öncülüğünde 2001 yılında düzenlenen arama konferansının ardından 2002 yılında başlatılan USK’ların onaltıncısına ulaşmış bulunuyoruz. Bugüne kadar BAD ve TÜBAS desteğinde düzenlenen 15 USK, gittikçe artan sayıdaki disiplinlerden katılımcıları, genç araştırmacıların eğitimini amaçlayan çok sayıda kursları, temel ve klinik alanlardaki yetkin konuşmacılarıyla ülkemizde sinirbilimin gelişiminde öncü rol oynadı.

Bu sene, sinirbilimin gelişiminde son yıllarda giderek daha fazla önem kazanan teknik yaklaşımları vurgulamak üzere, 16. USK’yı ilk kez bir teknik üniversitenin ev sahipliğinde ve “Biyolojiden Mühendisliğe Sinirbilim” ana temasıyla düzenliyoruz. Böylelikle, sinir sistemi organizasyonunun moleküler ve hücresel ölçekten duysal, motor ve kognitif sistemlere uzanan tüm yelpazesini kapsayan kongremize, hesaplamalı sinirbilim, nörogörüntüleme, nöroinformatik gibi teknik alanlardan katılımı arttırmayı hedefliyoruz.

16. USK’yı, eğitsel ve bilimsel yönü kadar mevcut bağlarımızı daha da güçlendirmek ve yeni proje ortaklıklarına fırsat sağlamak amacıyla sosyal açıdan da zengin şekilde düzenlenmeyi amaçlıyoruz.

16. USK’ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, yaz başında İstanbul’da buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Eş Başkanları

Tamer Demiralp
(BAD)

Arzu Karabay Korkmaz
(İTÜ)

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin