1. Riskli Bebek Kongresi

KONGRE TARİHİ
01 Mart - 04 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
The Ankara Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.risklibebek2018.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

1-4 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara, The Ankara Hotel’de gerçekleştirmeyi planladığımız I. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Riskli bebek; gebelik öncesi dönem, gebelik, doğum ve doğum sonu erken dönemde gelişimini, beyin ve sinir sistemini, genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkileyebilecek riske sahip bebekler olarak tanımlanır. Riskli bebeklerin tanısı ve izlemi pek çok bilim dalını ilgilendirmektedir. Riskli bebek tanısı nasıl konulmaktadır?

Bu bebeği hangi sorunlar beklemektedir? Nasıl ve hangi uzmanlar tarafından izlenecektir? Prognozu belirleyen faktörler nelerdir? Bu soruların yanıtları kadın doğum, yenidoğan, çocuk nöroloji, gelişimsel pediatri, fizik tedavi rehabilitasyon, fizyoterapi ve pediatri ve daha pek çok bilim dalı toplantılarında ve kongrelerinde ele alınmaktadır. I. Ulusal Riskli Bebek Kongresi'nde amacımız farklı uzmanlık alanlarında çalışan uzmanları ortak çatı altında toplayarak riskli bebek tanımı, neden ve nasıl izlenmeleri gerektiği konusunda farkındalık yaratmak, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak riskli bebeklerin sağlık, eğitim ve genel iyilik düzeylerine katkı sağlamaktır.

Kongremiz çocuk nöroloji, gelişimsel pediatri, yenidoğan, sosyal pediatri başta olmak üzere tüm çocuk hekimleri, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, kadın sağlığı ve hastalıkları, fizyoterapi, aile hekimi, halk sağlığı, çocuk ruh sağlığı ve hastalıkları, çocuk gelişimi ve eğitimi, dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, erken destek (müdahale), odyoloji, özel eğitim, psikoloji, sosyal hizmetler ve diğer alanlarda gelişimsel zorlukları, riskleri ve engelleri olan çocukların ve ailelerinin desteklenmesi için çalışan uzmanları ve ailelerini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Ülkemizde bir ilk olacak kongremizde riskli bebek alanındaki temel konular ve sorunların ele alındığı konferanslar, paneller, ayrıca sözel ve poster sunumları ile kurslar yer alacaktır. Riskli bebeğin her yönü ile ele alınacağı konular ulusal ve uluslararası değerli hocalarımızın katkıları ile sunulacaktır.

Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşma, tartışma fırsatı bulacağımız kongremizin katılımınızla daha verimli ve yararlı olacağına inanıyoruz. Başkentimiz Ankara'da yapılacak olan I. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’nde buluşmak dileğiyle en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Nesrin ŞENBİL
Kongre Başkanı

Doç. Dr. Kıymet İkbal KARADAVUT
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin