KONGRE SEKTÖRÜNÜN EN FAZLA ZİYARET EDİLEN WEB SİTESİ "KONGREUZMANI.COM"
Sponsorluk koşulları ve teklif talebi için: me@minduce.comHızlı erişim için: 0 (216) 410 44 14

1. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi

KONGRE TARİHİ
24 Ekim - 26 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Yozgat, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
bozokusbk.bozok.edu.tr
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

Her iki yılda bir düzenlenmesi planlanan Bozok Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ev sahipliğinde Yozgat’ta gerçekleştirilecek olan ‘I. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresinde’ sizleri ağırlamaktan onur duyarız. İlk kongrenin ana konusu ‘Geçmişten Günümüze Yerel, Bölgesel ve Küresel Krizler’ olarak belirlenmiştir. Siyasi, İktisadi ve Küresel krizler; teorik ve alan araştırmaları temelinde ele alınacağı gibi, Ülkeler bazında, yerel, bölgesel ve global ölçekte tartışılacaktır. Kongrede ele alınacak konular ışığında günümüz ve gelecekle ilgili öngörülerde bulunularak, topluma, karar vericilere ve akademik camiaya katkıda bulunulmaya çalışılacaktır.

Kongremiz siyaset biliminin her alanında uzmanlara ve araştırmacılara açık olduğu gibi, disiplinler arası çalışmaları da kapsamaktadır. Kriz çalışmalarıyla ilgilenen tüm araştırmacılar, ele alacağı konuları, siyaset teorileri, karşılaştırmalı siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi v.b. disiplinler de özgün çalışmalar yapabileceği gibi, sosyal bilimlerin bu alanla sınırlandırılan; siyaset sosyolojisi, siyaset psikolojisi, siyasi tarih, uluslararası hukuk v.b. alt disiplinleri açılarından da, kongre ana temasını farklı boyutlarıyla da analiz edebileceklerdir. Ana temada belirlenen konulardan farklı kriz ve kriz teorileriyle ilgili özetler de değerlendirilmeye alınarak, kongre düzenleme kurulunun onaylaması durumunda programa dahil edilecektir. Kongre lisanı Türkçe veya İngilizce’dir. Kongremize sözlü ve poster bildiriyle katılabilinecektir. Kongrede sunulmayan bildiriler yayınlanmayacaktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz.

Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2018 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
E-Bülten Aboneliği Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun.
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
GÜNÜN İPUCUAylık dağılım seçeneği ile kongre verilerini grafiksel olarak görüntüleyebilirsiniz.
Aylık Dağılım Sayfasını Görüntüle
Bizi Facebook'ta Takip Edin